4 Mevsim Lastik Fiyatları 2022

on
Categories: Genel

İçerik Tablosu

Dört mevsim lastikleri çoğu hava koşuluna uygundur ve dört mevsimi birden yaşayan bölgelerde yaşayan sürücüler için mükemmel bir seçimdir. Performans ve maliyet arasında bir denge sağlarlar.

Aracınıza alacağınız lastiklerin dört mevsim olup olmadığını lastiğin yanak kısmında yazan M+S ve Kar işaretinden anlayabilirsiniz.

Dört mevsim lastikleri yazın iyi performans gösterir fakat yaz lastiği kadar yolu tam anlamıyla tutmaz.

Dört mevsim lastiklerinin direksiyon, fren ve viraj alma yetenekleri daha düşüktür.

Uygun Fiyatlı 4 Mevsim Lastiği Nasıl Seçilir?

Dört mevsim ve kış lastiği arasında seçim yaparken, nerede yaşadığınızı ve hangi şartlarda araba kullanacağınızı göz önünde bulundurarak satın alım işlemini yapmalısınız. 

Dört mevsim lastikleri çamur ve kar üzerinde daha iyi performans gösterirken; ne ağır kış koşullarında ne de çok sıcak iklim şartlarında yüksek performans gösteremezler.  Kış şartlarında -5 dereceye kadar olan sıcaklıklarda çekiş sağlamaktadır. Yaz lastiklerine oranla da daha fazla yakıt tüketimi olmaktadır. Sıcak asfalt yüzeylerinde yol tutuşları zayıftır.

Dört Mevsim lastikleri genellikle mevsim geçişlerinde ve ılıman iklimlerde kullanıldığında yüksek performans sağlamaktadır.

Dört mevsim lastiği ve diğer mevsimlik lastikler arasındaki en büyük fark ise diş derinlikleridir. Dört mevsim lastikleri ortalama sürücüler için üretilmiştir ve dişleri ortalama derinliğe sahiptir.

Mevsime uygun lastik seçimi, güvenli, konforlu bir sürüş deneyiminin yanında gereksiz yakıt tüketiminin de önüne geçmektedir. Raf ömürleri 10 yıldır ancak araca takılan lastiklerin en fazla 70.000 km ulaştığında değiştirilmesi gerekmektedir.

Aracınıza en uygun lastiği bulmak için !

Çok Satan 4 Mevsim Lastikleri

Dört mevsim lastiklerinde markalara göre ayırırsak; michelin markası crossclımate ve crossclımate suv modeli kullanıcıların beğendiği ve memnun olduğu markalar arasında yer almaktadır. Pirelli markasında scorpion verde all seasons ve carrier all seasons modelleri tercih edilmektedir.

4 Mevsim Lastik Fiyatları için Doğru Adrestesiniz!

Yukseljantlastik.com lastik kategorimizden aracınızın tipine uygun, otomobil, 4×4, hafif ticari araçlarına özel 4 mevsim lastiklerine ulaşabilirsiniz. En popüler lastik ebatları olan 205/55r16, 185/60R15, 275/45R21, 265/50R19, 195/55R16, 225/60r17, 235/45r18 ve çok daha fazla dünyaca ünlü Michelin ve Pirelli gibi lastik markalarından size en uygun 4 mevsim lastik çözümünü en hızlı şekilde sunalım.
Şimdi Ara : +90 533 032 49 26