Rotasyon Ayarı

Hizmetlerimiz

Biz Sizi Arayalım

  İzmir Rotasyon Ayarı

  Araç kullanırken tüm aksamı ayakta tutan ve gövdenin zemine temasını sağlayan organ, lastiklerdir. Oto lastikler, zamanla zeminin verdiği sürtünme ile aşınırlar. Ayrıca basıncı da düşebilir. Bu nedenle lastik hava basıncı ve yiv kontrolü önemlidir. Unutmamak gerekir ki tekerlek sırtındaki aşınma arttıkça yivler kısalır. Bu da değişim zamanın yaklaşmasına neden olur. Zira, yivler yok olmaya başladıkça sürtünmeye olan dayanıklılık azalır ve araç yol tutuş kabiliyetini kaybeder. Yol tutuş kabiliyetini kaybetmek ise güvenli sürüş için en büyük tehlikedir. 

  Lastik ömrünü uzatmak için oto lastik dişlerinin derinliğini kaybetmesini engellemek gerekir. Bu amaçla pürüzlü ve kötü zeminlerde araç kullanmaktan kaçınmak, aşırı hız yapmaktan kaçınmak, mevsimine göre lastik kullanmak çok önemli önlemlerdir. Ancak her şeye rağmen oto lastiklerin ömrü dolduğunda değişmeleri gerekir. Oto lastik kullanım süresini uzatmanın bir yolu da rotasyondur. Peki, lastik rotasyonu nedir ve nasıl yapılır?

  Bir otomobilde ve diğer motorlu taşıtların pek çoğunda tüm lastikler eşit derecede yıpranmaz. Genellikle ön lastik derinliği arka kısımdaki derinliğine oranla çok daha hızlı azalır. Başka bir deyişle; ön lastikler, arka lastiklere oranla daha çabuk yıpranır, daha çabuk eskir. Eğer sürekli önde aynı lastikleri kullanırsanız belirli bir  süre içinde bunları değiştirmeniz gerekirken arkadakiler hala kullanılabilir durumda olacaktır. Ancak önde yeni arkada aşınmış lastik kullanımı da süspansiyonu olumsuz etkileyebilir. Bu sebeple de her iki tarafta da eşit aşınma sağlamanız gerekir.  Ön ve arka kısımda eşit şekilde aşınma için yapılacak işleme de lastik rotasyonu denir. Rotasyon, belirli periyotlarla ön tekerlekleri arkaya almak yani yer değiştirmektir. Bu amaçla lastik takma işini de uzmanına bırakmak faydalı olabilir.

  Aracınızın rotasyona ihtiyacı olup olmadığını öğrenmek için oto lastik bakımı ve rotasyonu için bizimle iletişime geçiniz.

  Hangi Marka
  Araçlar ile çalışıyoruz ?

  Servis Randevusu Nasıl Alınır ?

  Bizi Arayın Randevunuzu Oluşturalım Zamanında Teslim Edelim Hepsi Bu Kadar Yine Bekleriz...
  blank

  - Lastik veya Jantınızda Sorunmu Var ?

  Bizi arayın servis elemanlarımıza sorununuzu anlatın. Uzman personelimiz size en uygun çözümü sunacaklardır. Randevu ve Bilgi İçin Tıklayın...

  blank

  - Servis Randevusu Oluştur

  Yetkili personelimiz ile oluşturduğunuz veya daha önceden oluşturulan bakım randevunuzu teyit edebilirsiniz. Değişiklik var ise aksaklık yaşamamak için önceden bildirmenizi rica ederiz.

  blank

  - Zamanında Teslim Al

  Randevu gününüzde gelen aracınız konusunda uzman personelimiz takibinde aracınız en kısa sürede teslim edilir. Gerek görülür ise bir sonraki bakım randevunuz oluşturulur.

  LASTİK Markaları

  Lastik veya Jantınızda Sorun mu Var?